Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları-2 (29 Mart 2021)

SANAL YAŞAMLARIMIZA YAZI DÜKKANI’NIN VE BİLEŞENLERİNİN KATKISI

Saatler, günler, haftalar, aylar, yıllar kısaca yaşam, kendi matematiğinde akıp gidiyor. Konu üstüne düşündüğümüzde, yaşımız yarım asrı geçmişse, hekimlerin çözemediği fiziksel ya da ruhsal sıkıntılarımız varsa, bir yıldır süren Kovit 19 salgınının en az 1-2 yıl daha süreceğini artık biliyorsak; kötümser olmamız için işte bize dar ve kalın bir eşkenar üçgen!
Bu koşullar altında Yazı Dükkanı ve bileşenlerine omuz verip, gönül koyanlar olarak büyüttüğümüz sevgi-saygı ağacının altında toplanmışız. Yaşımızı, sürgit hastalıklarımızı ve özellikle de Kovit 19’u bir yana bırakarak, birbirimizle kurduğumuz gönül bağını güçlendirerek yaşıyoruz. Okuduğum öyküleri, şiirleri, anıları, onların altındaki yorumları yazan ya da telefonla sözlerini dinlediğim dostlarım onaylıyor ki Yazı Dükkanı ve bileşenlerinin etkinlikleri, sanal yaşamlarımıza çok şey katmaktadır.
Hele şu son hafta gerçekleşen etkinliklerimizi (Facebook sayfamız, YouTube kanalımız, Web Sayfamız, Kitaplık-Sahaf çalışmalarımız) değerlendirdiğimizde algıladığımız coşkuyu, heyecanı, katılımı hesaba katarsak, Yazı Dükkanı ve bileşenlerinin gerçek yaşamlarımıza ölçüsü sınırsız değerler, sanal yaşlarımıza da en az 10’ar yıl kattığını görmek olasıdır.
Bu gerçekleri bilenlerin arasında olmak çok güven verici.

İyi ki varsın Yazı Dükkanı.

3

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Atalık Yerli Buğday Ekmeği Mehmet Sönmez

Belgesel

2 Yorumlar

  1. Fatmanur Caner

    Aranızda olmak beni çok mutlandırıyor!…❤

    0
  2. Suzan Kuyumcu

    Ömrümüz uzun olsun, yolumuz aydınlık… Emeğinize teşekkürler

    0

Bir cevap yazın