Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları Recai Oktan

TATİL BİTTİ

Çalışmalarımız dört koldan sürüyor.
1-Facebook sayfamızda Ethem Arı yönetiminde yayına başladı.
2-Serdar Hakyemezoğlu, tatili pek sevmediğinden, size Web Sitemiz, Youtube kanalımızdan hizmeti sürdürdü.
3-Semihat Karadağlı da grup paylaşımlarını başarıyla yönetti.
4-Öykü Yarışması’nda son düzlüğe girildi.

ÖNCELİK ÖYKÜ YARIŞMASI’NDA
İKİNCİ TURA KALANLARIN KODLARINDA
Yazı Dükkanı Akademisi Web Sitesi 1.Ulusal Öykü Yarışması’nda sona yaklaştık. İkinci tura kalan 20 öykü, 7 kişilik seçici kurul üyelerine, son değerlendirme yapılmak üzere gönderildi. 20 öykünün kod numaraları şöyle:
YDA/
005, 007, 008, 010, 012, 013, 017, 018, 019, 020, 021, 022, 024, 025, 030, 032, 033, 034, 036, 037
Kesin sonuçlar 10 Ağustos 2021’de açıklanacaktır.
*
-ŞİİR YARIŞMASI HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI.
Yazı Dükkanı Akademisi Web Sitesi 1.Evrensel Şiir Yarışması ön çalışmalarını tamamlandı.. Yazı Dükkanı ailesi içinden olduğunca dışından da isteyenlerin katılacağı yarışma için gereken açıklamalar şöyle:
Yazı Dükkanı Akademisi Birinci Evrensel Şiir Yarışması
Konu: Serbest
Tür: Biçimi konusunda bir kısıtlama yoktur (Aforizmalar hariç).
Yarışmanın Katılım Şekli: E-Posta
Yarışmanın Kapsamı: 18 yaşından büyük herkes katılabilir.
Yarışmanın etik ve teknik Şartları
A) Şiirler dil, üslûp, anlatım, içerik ve estetik yönünden belli bir kalitede ve doğru bir Türkçe ile yazılmış olmalıdır.

B) Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

C) Katılımcılar çalışmalarını, Times New Roman yazı stiliyle 12 punto boyutunda ve satırlar arası 1,5 ölçü olacak şekilde yazmalıdır.
D) Her yarışmacı (en az – en fazla) dört çalışmasıyla yarışmaya katılabilir. (Fazla şiir gönderilirse, aralarından dört tanesi seçilerek, yarışmaya katılması sağlanacaktır.)

E) Yarışmaya katılacak şiirlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

F) Şiirler özgün olmalı, yerli veya yabancı eserlerle, hiçbir şekilde bariz benzerlikler taşımamalıdır.

G) Yarışmaya gönderilen eserler, (Yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun) buradaki koşulların herhangi bir maddesine aykırılık saptanırsa, yarışma dışı bırakılır.

H) Seçici kurul, yarışmaya katılanlar arasında, ödüle değer bir çalışma bulamazsa, Yazı Dükkanı Akademisi ödül vermeme hakkına sahiptir.

İ) Şarkı sözü olarak da kullanılma özelliğini taşıyan şiirlerin, seçici kurulun uygun görmesi halinde bestelenme ve yayınlama haklarının Yazı Dükkanı Akademisi’ne ait olduğunu kabul eder.

J) Değerlendirme Yazı Dükkanı Akademisi’nin ortamında ve koşulları altında gerçekleştirilir.

K) Yarışmaya katılanlar, bu şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

L) Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini ya da bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

M) Her yarışmacı, 4 eser için, 100 lira katılım bedeli ödeyecektir. Katılım bedelleri, Yarışma için konulacak ödüller için harcanacak, artarsa, Yazı Dükkanı Akademisi eğitime Destek çalışmalarına aktarılacaktır. (Paranın gönderileceği IBAN yarışmaya katılanlara bildirilecektır.)

N) Şiirler, yarışmacı tarafından, recaioktan@hotmail.com elektronik adresine, kendi adlarına doğabilecek telif ve benzeri hakların Yazı Dükkanı Akademisi Eğitime Destek Hareketi’ne devredildiğini gösteren feragatname belgesiyle ulaştırılacaktır.

O) Aşağıdaki feragat yazısı örneği yarışmacılar tarafından yazılıp, imzalanacak ve fotoğrafı çekilerek, recaioktan@hotmail.com elektronik adresine gönderilecektir.

FERAGAT YAZISI
Yazı Dükkanı Akademisi tarafından düzenlenen 1.Ulusal Şiir Yarışması’na katılıyorum. Bu yarışma için gönderdiğim fotoğraf, özgeçmiş ve şiir ya da şiirlerimin tümünün yarattığı (yaratacağı) haklarımdan (telif haklarım da dahil); bu nedenle doğabilecek maddi gelirlerimden, Yazı Dükkanı Akademisi Eğitime Destek Hareketi lehine vazgeçiyorum.
Tarih:
Ad Soyad:
İmza:
—————
ÖZEL MADDELER
• Şiirler, yazarın ve şiirin gerçek adlarıyla Recai Oktan’ın elektronik posta adresine gönderilecek ve yarışma boyunca, her yayında kodlama ile temsil edilecektir. Gerekli kodlama işlemi Recai Oktan tarafından yapılacak; şiirler, jüri üyeleri tarafından da kod adlarıyla değerlendirilecektir.
• Yarışma ve değerlendirme süreleri boyunca, şiirine dair isim gizliliğini ihlal edenler, yarışma dışı bırakılacaktır.
• Yarışmaya katılan şiirler, Yazı Dükkanı ve Bileşenleri Yayın Kurulu ve yazarlarının ortak kararıyla, sonradan kitap haline getirilebilecektir.
• Yarışmaya katılmaya hak kazanan şiirler, kod numaralarıyla ve sahibinin adı olmadan, 1 Ağustos 2021 Pazar gününden itibaren, Yazı Dükkanı Akademisi 1.Evrensel Şiir Yarışmasına ayrılan facebook sayfasında ve Yazı Dükkanı Akademisi web sayfasında yayınlanacaktır..
• Şiir göndermek için son başvuru tarihi, 1 Ekim 2021 tarihi olarak belirlenmiştir.
• 1 Ekim 2021 (dahil) tarihinden sonra gönderilen şiirler yarışmaya dahil edilmeyecektir.
• Erken gönderilen şiirlerin, Yazı Dükkanı ve Bileşenleri sayfalarında uzun süre yayınlanma şansları olacaktır.
• Sonuçlar 25 Ekim 2021 tarihinde açıklanacak, koşulları uygun olursa, ödül töreni 29 Ekim 2021 Cumhuriyet Bayramı’nda yapılacaktır.
• Sonuçlar Yazı Dükkanı ve Bileşenleri’ne ait sayfalarda yayınlanacak ayrıca değerlendirmeye girenlere de özel olarak duyurulacaktır.
• Yazı Dükkanı Akademisi Web Sayfası 1.Evrensel Şiir Yarışması Düzenleme Kurulu, yukarıda belirtilen tarihlerde, ileriye dönük olarak değişiklikler yapabilir. Yapılan değişiklikler, katılımcılara duyurulur.

0

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Çocukluk Çağımız Daha Güzeldi Sadi Geyik

Anı

Bir yorum var

  1. Tülay Çintosun

    Öykülerin hepsi çok güzeldi, ön elemeyi geçen öykülerin yazarlarına başarılar diliyorum. Kaç gündür sonuçları bekliyordum. Sabah illk işim sonuçlara bakmak oldu. Yarışmayı düzenleyen ve emeği geçen herkese çok teşekkürler.

    1

Bir cevap yazın