Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları Recai Oktan

BÜYÜLÜ BİR YOLCULUĞUN KARA KUTUSU OLMAK

Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları Recai Oktan

Yazı Dükkanı Akademisi 1.Ulusal Öykü Yarışması, hepimiz için, gizemli, benzersiz ve sanki büyülü bir yolculuk olacak; sonucunun yazarlarımız arasında olduğunca, edebiyat çevrelerince de hak ettiği ölçüde değerlendirilmesini diliyorum. Birlikte başaracağımız daha nice tasarım var. Desteğinizi sakınmayın. Sevgilerle dostlarım.
***
Aramızda kültür, sanat ve edebiyat alanlarında daha önce de yarışmalara katılmış olanlarınız vardır. Elde ettiğiniz sonuç ne olursa olsun, bu yarışmalara katılanları içtenlikle kutlamamız gerek. Kültür, sanat ve edebiyat alanlarında yarışmalara katılmak, değerli hazinelerin bulunmasına ve insanların kullanması için paylaşılmasına destek olmaya benzemektedir.
30 Ağustos 2021 günü sonuçlanacak olan Yazı Dükkanı Akademisi 1.Ulusal Öykü Yarışması takviminde, bugün “başla bayrağı” sallanmıştır.
Yarışmanın Kara Kutusu, benim. Yazarlarımız, öykülerini bana gönderecek. Ben de yarışmamızın, Yazı Dükkanı ve Bileşenleri’ni oluşturan büyük ailemizi gönendirecek, onurlandıracak, gururlandıracak biçimde sürmesi ve sonuçlanması için, öyküleri kodlama, yayına ve jüri üyelerine gönderme; jüri sonuçlarını toparlama, kodlamadan gerçek adlara dönüştürme ve sonuçları açıklama görevlerimi yerine getireceğim.
***
Yazı Dükkanı Akademisi 1.Ulusal Öykü Yarışması hazırlıkları aşamasında;
Atilla Yüceak, Ethem Arı, Fatma Nur Caner, Halil Naci Ergölen, Harika Ören, Mustafa Yeşilmen, Nezihe Şirvan, Serdar Hakyemezoğlu, Şerif Kaya, Yaşar N. Atilla ve Zeliha Şahin dostlarla sürekli birlikte çalışma yaptık, görüş ve bilgi paylaştık. Sağ olsunlar var olsunlar.

Öyküler recaioktan@hotmail.com elektronik posta adresime gönderilmeye başlandı. Gelen öyküler, Seçici Kurul üyelerinden önce okuma keyfini yaşıyorum. Gelecek öykülerle birlikte yazarlarımızın emeklerinin ürünü olan çalışmaların, Yazı Dükkanı ve Bileşenleri tarafından başlatılan “Edebiyat’ta Yeni Normal Akımı”nın olgun örnekleri olmasını bekliyorum.
Ailemizin tüm bireylerine selam ve sevgiler sunarken, Yazı Dükkanı Akademisi 1.Ulusal Öykü Yarışması duyurusunu bir kez de buradan paylaşıyorum.

Sağlık ve huzurla yaşayın dostlar.

www.yazidukkani.com/haydigirelim

RECAİ OKTAN
2

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Kadına Yönelik Bit(iril)meyen Şiddet... Müge Kantar Davran

Kadına Şiddet Sevil Ağtaş

Anı

Bir yorum var

  1. Avatar

    Emeklerinize sağlık hocam.

    0

Bir cevap yazın