Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları-1 (15 Mart 2021)

YAZI DÜKKANI VE BİLEŞENLERİNDE BÜTÜNLEŞMENİN GÜCÜ
Sevgili Yazı Dükkanı Ailesi
Bu yaşımda, Yazı Dükkanı ve bileşenleriyle ilgili çalışmalarımı diri tutan, canımın enerji kaynağı düş gücüme süreklilik katan ilginiz, emeğiniz, katılım, katkı ve paylaşımcılığınız için daha baştan, ‘sağ olun var olun’ diyorum.
Bizim bütünleşmemizin omurgasını,
-On binlercemizin aynı kaygıları paylaşıyor,
-Bencil değil paylaşımcı,
-Paylaşırken almada değil vermede öncelikli,
-Verdiğimiz değerler için en küçük bedel beklemiyor olmamız sağlamlaştırıyor.
Bu özelliklerimizi (önce ben) yitirmeyelim. Pireye kızıp yorgan yakmak yerine de o pireyi bulup etkisiz hale getirelim.
Dostlar,
Yazı Dükkanı ve bileşenlerinin tümü “siyasetten, kaostan, her tür bölücülükten, hamasetten, kişilerin ya da küçük grupların savsözlerini yinelemekten, söylene söylene uzun süre çiğnenen sakıza dönmüş haybeye muhabbetlerden uzakta duran; önceden belirlenmiş sosyal sorumluluk tasarılarının (projelerinin) gerçekleştirilmesini üstlenen, Dünya’nın farklı bölgelerinde yaşadıkları halde, internet üzerinden buluşmuş on binlerce insanın, güven içinde sevgilerini, dostluklarını ve eylemlerini paylaştıkları alanlardır.
ÖNCEDEN BELİRLENMİŞ SOSYAL SORUMLULUK TASARILARIMIZ ŞUNLARDIR
Yazmak, çizmek, fotoğraf çekmek, kısa-uzun videolar yayınlamak, açık oturumlar düzenlemek isteyen her yaştan, her cinsten, her ırktan, her inançtan insanın, Dünya’nın kültürüne, sanatına, edebiyatına, eğitimine ve sağlıklı yaşamına katkı koymak amaçlı emeklerini ve çabalarını değerlendirmek.
Yazı Dükkanı ve bileşenlerinin kapıları, çalışmalarına yer verilmesini isteyen her aile bireyine açıktır.
Az ve kolay kurallara uyanlara, başta Yazı Dükkanı ve bileşenlerdeki yetkililerin, sonra da her aile bireyinin emeğini sevgi ve saygıyla içselleştirenlere, kendini kimseden büyük ya da küçük görmeyenlere, gönüllülüğü, katılımcılığı, görev üstlenmeyi kabullenenlere daima öncelik verilir.
Aile bireylerimizin ve yöneticilerimizin, Yazı Dükkanı ve bileşenleri dışında paylaştıkları kişisel görüş ve düşüncelerini içeren yazıları, sadece kendilerini ilgilendirir. Yazı Dükkanı ve bileşenlerinin, bu görüş ve düşünceleri kabullenmesi, onaylaması, eleştirmesi ya da karşı çıkması söz konusu değildir.
YAZI DÜKKANI ve BİLEŞENLERİ’nde “SİYASETİN, SİYASİ PARTİLERDE YAPILMASI GEREKTİĞİ” anlayışı egemendir ve aile bireylerimizin siyaset heveslerini, Yazı dükkanı ve Bileşenleri dışındaki alanlarda özellikle de kayıt yaptıracakları gönüllerindeki siyasi partilerde gerçekleştirmeleri beklenmektedir.
YAZI DÜKKANI BİLEŞENLERİ ŞUNLARDIR

1-Yazı Dükkanı Facebook Sayfası

Belli ölçülerdeki (ortalama 850-900 sözcük) yazılarınıza (öykü, şiir, anı, yaratıcı yazı v.b), fotoğraflarınıza, her tür çizim (karikatür, resim, grafik) yer verilen alanımızdır.
Sayfadaki yayınlarınızı, facebook sayfa arkadaşlarınızın, sosyal ağlardaki diğer arkadaşlarınızın izlemesi, beğenmesi, yorum yapması için, özellikle sizin onlara bilgi vermeniz, davet göndermeniz uygun olacaktır.
Sayfamızın sorumlusu ve yetkilisi Ethem Arı’dır.

2-Yazı Dükkanı Akademisi You Tube Kanalı

Temelinde, Dünya’nın kültürüne, sanatına, edebiyatına, eğitimine ve sağlıklı yaşamına katkı koymak üzere hazırladığınız ses ya da hem görüntü hem ses içerikli kayıtlarınızın yayınlandığı alandır.
Yayınlanan kayıtlarınızın, facebook sayfa arkadaşlarınızın, sosyal ağlardaki diğer arkadaşlarınızın izlemesi, beğenmesi, yorum yapması için, özellikle kaydı yayınlanan arkadaşımız tarafınızdan onlara bilgi verilmesi, davet gönderilmesi uygun olacaktır. Kanalımızın sorumlusu Atilla Yüceak’tır.

3-Yazı Dükkanı Akademisi Web Sayfası

İnternet ağı üzerindeki en derinlikli alanımızdır. Uzunluğu sınırlanmayan yazılarınızı, fotoğraflarınızı, açık oturumlar ayrıntılarınızı, seri yazılarınızı, röportajlarınızı, uzun öykülerinizi paylaşacağınız, kendinizden, ailenizden ve dostlarınızdan, kültür, sanat, edebiyat ve sağlıkla ilgili haberleri paylaşabileceğiniz, uzun araştırmalarınızı ve akademik yazılarınızı paylaşabileceğiniz, dilediğiniz zaman yeniden ulaşıp okuyabileceğiniz yerdir.
Yayınlarınızın, facebook sayfa arkadaşlarınızın, sosyal ağlardaki diğer arkadaşlarınızın izlemesi, beğenmesi, yorum yapması için, özellikle kaydı yayınlanan arkadaşımız tarafınızdan onlara bilgi verilmesi, davet gönderilmesi uygun olacaktır. Web Sayfamızın yetkilisi Serdar Hakyemezoğlu, dış ilişkiler eşgüdümcüsü Fatmanur Caner’dir.

4-Yazı Dükkanı Akademisi Adana Kitaplık – Sahaf;

Hazırlıkları tamamlanmıştır. Kitap okumak, edinmek, buluşmak, toplanmak, imza günleri, sergiler, davetler düzenlemek için oluşturulmuştur. Yetkilisi Sibel Ateşok’tur.

Biz Yazı Dükkanı ve bileşenlerinde, “Dünya’nın kültürüne, sanatına, edebiyatına, eğitimine ve sağlıklı yaşamına katkı koymak” amacıyla varsak, emeğimizi, zamanımızı gerekli durumda paramızı bu yola adamışsak: önümüze egemenler ve yandaşları tarafından konmuş olan, nesilden nesile aktarılarak, binlerce yıldır iyi insanları düşürüp, avladıkları mayın tarlalarına girmemeliyiz.
Bölünmemeliyiz.
.
Sağlıkla kalın dostlarım.
3

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları Recai Oktan

Akademi'den...

4 Yorumlar

 1. Suzan Kuyumcu

  Sunulan bilgiler, uzun ömürlü olmanın temel taşlarını oluşturur nitelikte. Bu konularda çok duyarlıyım, olmaya da devam edeceğim. Görüş ya da inancı ne olursa olsun, as olan kaybetmek yerine kazanmak olmalı… emeklerinize, duyarlı yüreğinize sağlık diliyorum

  1
 2. Yazı Dükkanı nin ilke ve içeriklerini bir kez daha hatırlatan yazınızı dikkatle okudum.Iyi bir okuyucu olmaya,kurallara dikkat ederek yorumlamaya çalışacağım.Bu konuda görev alan arkadaşlarıma kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

  1
 3. Bedriye Çakıcı Canbaz

  Açıklamalı güzel sunumunuza katılılıyorum. Yazı dükanı ufkumuzu açan, kardeşliğin beraberliğin olduğ eğtime destek vermek için yakılan işık doğrultusunda çoğalmamız güçlenmemiz, daha çok kitlelere ulaşarak, eğitime katkı sağlayıp aydınlık bir Türkiye görmek dileğiyle yolumuz yolunuzdur. Kurucumuz Sayın Recai Oktan beyefendi. Herşey gerçekleştirmek istediğiniz gibi olsun.

  9
 4. Sevgili Dostlar, daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi; toplumda yol gösterecek, bilgi ve deneyimini sunacak, insanlara tepeden bakmayan, egosunu yenmiş insanlara gereksinimimiz var. Ne denli şanslıyız ki böyle bir abimiz, Recai OKTAN’ımız , “BİLGE İNSAN” ımız var. Kendimizi büyük görme ve yukarıdan bakma anlayışımızdan vaz geçip AYDIN ve DEMOKRATİK TÜRKİYE için bir mum da olsa yakmalıyız. İnanıyorum ki bu erekle çıktığımız yolda; BİLGE İNSAN abimiz Recai OKTAN ile bunu başaracağız. Çünkü son iki ayda çok yol aldığımızı görüyorum. Zamanlarını, emeklerini bu amaçla harcayan siz sevgili BİLGE İNSAN olmak üzere; Ethem Arı, Fatmanur Caner, Atilla Yüceak, Serdar Hakyemez, Sibel Ateşok arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.
  Yolumuz açık olsun

  9

Bir cevap yazın