Datça Kutlamaya Başladı Bile! Esmeri Alev Ekebaş

DATÇA’DA 28 EKİM’de CUMHURIYET BAYRAMI’NIN 98. YILINDA ATATURK ANITINA CELENK SUNMA TÖRENİ

Haber: Esmeri Alev Ekebaş

Fotoğraflar:  Ahmet Arslan

Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yılında Datça” da kutlama programı; .28 Ekim 2021 saat 13.00

Çelenklerin Atatürk Anıtına Sunulması ile başladı Datça Kaymakamı Mesut Çoban; Datça Garnizon Komutanı Hilmi Özkan ve Datça Belediyesi Başkan Vekili Tugay Eser Atatürk Anıtına Çelenk Sunup saygı durusunda bulundular.
Bir dakikalık Saygı Duruşunda bulunulması sonrası İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunması ile Çelenk Sunma Töreni sona erdi.

Datça halkı çocuklarıyla, Türk bayraklarıyla Datça sokaklarında, Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Ulusuna armağan ettiği Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak için 98 yıl önce yakılan meşale sönmeyecek diyerek coşkulu kutlamaya bir gün önceden başladı. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak. Datça halkıyla birlikte Cumhuriyet coşkusu hep birlikte yaşandı. Salgın nedeniyle tedbirler alınıp kutlanan milli bayramımız Cumhuriyetimizin ilanının 98. yılında, Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni, Datça” da coşkuyla kutlandı. Vatandaşlarımızı ellerinde Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.

29 EKIM CUMHURIYET BAYRAMI programı yarın Datça Kaymakamlığı bahçesinde Datça Kaymakamı Mesut Çoban’ın tebrikleri kabulü ile başlayacak. Saat 10.00 da Datça Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama programı devam edecek.

Datça Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Konseri programı:

29 Ekim 2021 saat 20.00, Datça Şenkayalar önünden Fener Alayı yürüyüşü başlaması
29 Ekim 2021 saat 21.00, Cumhuriyet Meydanı Kurtalan Ekspres Konseri

0

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Çocukluk Çağımız Daha Güzeldi Sadi Geyik

Anı

Bir cevap yazın