Datça Tenis Kulübü Açılıyor! Esmeri Alev Ekebaş

Datça Tenis Kulübü 6 Kasım 2021 günü saat: 16.00 da açılıyor.

Datça Tenis Kulübü Onursal Başkanı Kadir Sevim:

Datça tenis kulübü olarak 2021 yılı Nisan ayında kurulmuş olup, Datça ilçesinde tenis sporunun yaygınlaşıp gelişmesi için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.

Tenis sporu 7 den 77 ‘ye herkesin yapacağı bir spor dalı olup 4 yaş ve üzeri bütün herkesin oynayacağı bir spordur. Datça merkez Zeytin dalı evleri içerisinde bulunan 1 adet tenis kortunda faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Çocuklara ve yetişkinlere istenilen gün ve saate eğitim vermekte olup eğitimin sürekli hale gelmesi için tenis kortumuzu kışa hazır hale getiriyoruz.

Datça tenis kulübü olarak Datça’da tenis turizminin canlanmasına katkıda bulanarak ve Datça’yı ulusal ve uluslar arası tenis organlarına ev sahibi yapacak bir kent haline getirmeyi amaçlıyoruz. Turnuvalara gelecek olan sporcu ve sporcu aileleri ile Datça’nın tanıtımına katkı sağlayıp, Datça’da tenis turizmi oluşturmak istiyoruz. Datça tenis kulübünde yetişecek sporcuları ilçemizde bulunan ilköğretim ve anaokullarından tenise uygun bilimsel testlerle seçip sporcuları alt yapıya kazandırıp lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslar arası organizasyonlara katılmalarını sağlayıp Datça’nın adını tüm Türkiye’ye duyurmayı amaçlıyoruz. Kurumsal kimliğimiz ile geldiğimiz Datça’da Şubelerimiz olan Muğla ve Didim’de yakaladığımız başarıları burada da yakalamak istiyoruz.

Kısa bir zaman önce açılmamıza rağmen istediğimiz ilgiyi görmek bizi fazlası ile mutlu etti. Datça’yı tenis merkezi haline getirmek ve Datça’da Tenis turizmi oluşturmak için bize desteklerini esirgemeyen başta Datça Belediye Başkanı Abdullah Gürsel Uçar’a, Datça halkına ve Datça basınına sonsuz teşekkürler.

Datça Tenis Kulübü Onursal Başkanı
Kadir sevim
0531 395 33 73

0

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Çocukluk Çağımız Daha Güzeldi Sadi Geyik

Anı

Bir cevap yazın