Datçalı Kadınlar Başardı Haber: Esmeri Alev Ekebaş

DATÇALI KADINLAR BAŞARDI, TECAVÜZ ZANLISI TUTUKLANDI.

Esmeri Alev Ekebaş Datça’dan bildiriyor.

Datça’da genç bir kıza  cinsel şiddet uygulayan ve davası bile görülmeden serbest bırakılan Orçun G. isimli zanlı, Datçalı kadınların yoğun protestoları üzerine yakalanarak tutuklandı ve Muğla’da cezaevine gönderildi.

Bilindiği gibi  nitelikli cinsel istismar suçuyla gözaltına alınan şüphelisi Orçun G.nin serbest bırakılmasına Datçalı kadınlar yüksek sesle itirazda bulunmuş ve Datça adliyesi önünde kararı protesto etmişlerdi.

Bugün öğlen saatlerinde Datçalı kadınların itirazı değerlendiren Muğla 2.Sulh Ceza Mahkemesi, şüpheli hakkında yakalama kararı çıkardı.
Derhal işlemleri yapılan şüpheli köyünde yakalanarak Datça Adliyesine getirildi.
Ardından Muğla Sulh Ceza Mahkemesi ile yapılan SEGBİS bağlantısı sonunda tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Karar üzerine avukat Gülhan Keleş şu açıklamayı yaptı.
“İtirazlar üzerine verilen bu karar ile bağımsız yargı ve adalete olan inancımız yeniden yeşermiştir.
Tecavüz eden, şiddet uygulayan, öldüren erkeği değil, her koşulda kadını suçlayan bu zihniyete karşı sesimizi daha güçlü çıkaracağız. Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz. Sosyal devlete, hukuka, adalete ekmek kadar, su kadar gereksinim duyuyoruz. Kadını yok etmeye çalışan bu eril düzenin sorumlusu biz değiliz, mağdurları da biz olmayacağız. Biz kadınlar  “El ele, omuz omuza verip her gün daha  da güçleneceğiz.

“Çünkü biz bu toplumda her iki kişiden biriyiz. Çünkü biz anayız, kadınız, üreteniz. Çünkü biz Korkmuyoruz, susmuyoruz, itaat etmiyoruz. Etmeyeceğiz de.”

3

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Ana Renk Bence Mavidir Ragıp Kurt

Şiir

2 Yorumlar

  1. Kutlarım Datçalı kadınları da bakalım mahkeme bu bizden deyip salmaz inşallah

    0
  2. Helal olsun Datçalı kadınlara! Umarım bu sapkın ruhlu, insan kılıklı kişiliksiz soysuz, hak ettiği cezayı alarak yaptıklarının bedelini öder! Yazık ki hukuk, olması gerektiği gibi kendiliğinden işleyerek kendi kurallarını işletip yasanın tanımladığı çerçeve içinde caydırıcı etkisini göstermek yerine , illaki vatandaşın tepkisi bekleniyor, inanılmaz bir laçkalık değil mi!
    Teşekkürler Esmeri hanım🙏

    0

Bir cevap yazın