Sema Boyancı Gravür Sergisi Esmeri Alev Ekebaş

Datça, uzun zamandır beklediğimiz, dilediğimiz standartlarda bir sanat galerisine sonunda kavuştu. Cape Krio Otel, kendi bünyesindeki Luvi Sanat Galerisi’nin kapılarını Kasım ayında açıyor. 27 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında, birlikte gerçekleştireceğimiz Gravür Sergisi ile gelecekteki güzel sergilere başlangıç yapacağız.

Sergimiz; benim, yaklaşık 60 kadar gravürümden oluşmaktadır. Bunlar; 1980’li yıllardan bugüne yapmış olduğum çeşitli tematik sergilerimden seçtiğim gravürlerdir.

2002 yılında Datça’ya yerleştikten sonra gerçekleştirdiğim sergilerimin konuları, kaçınılmaz bir şekilde Datça olmuştur. “Eski Datça” görünümleri, “Kaf Dağının Ardı Datça” gibi… Sergimizi oluşturan gravürlerin bir bölümü de bu resimlerdir.

Cape Krio Otel’e, bizi mutlu eden bu değerli hizmetleri için hem kendi adıma hem Datça sanat dünyası adına çok teşekkür ediyorum.

Luvi Sanat Galerisi’nin ve sergimizin açılış kokteyli, 27 Kasım Cumartesi günü, 16.00-19.00 saatleri arasındadır. Datça’daki tüm sanatçı ve sanatsever dostlarımızı davet ediyoruz.

Sergimizin açılışında görüşmek dileğiyle…

Sema BOYANCI

1954’te, Bolu-Mengen’de doğdu. 1971’de, Bolu İlk Öğretmen Okulu’nu bitirdi. 1974’te, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi. 1992’de, GÜ M. Eğitim Fakültesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 2002 yılında Datça’ya yerleşti. Halen, Datça’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ödülleri:

1990-DYO Resim Yarışması (Mansiyon)

1990-Devlet Özgünbaskı Yarışması (Mansiyon)

1993-Devlet Özgünbaskı Yarışması (İkincilik Ödülü)

1996-Devlet Özgünbaskı Yarışması (Başarı Ödülü)

1997-İş Bankası Özgünbaskı Yarışması (Büyük Ödül)

Datça, senelerce, sanata ve sanatçılara ev sahipliği yapmıştır.

0

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Çocukluk Çağımız Daha Güzeldi Sadi Geyik

Anı

Bir cevap yazın