Sitemize Yapılacak Yazarlık Başvuruları

YAZI DÜKKANI AKADEMİSİ

WEB SİTESİ

YAZARLIK BAŞVURUSU VE

YAZI KURALLARI HAKKINDA

Yazı Dükkanı Akademisi web sitesi. ağırlıklı olarak yazın dalında kurgulanmış bir paylaşım alanıdır.

Konuları arasında; öykü, söyleşi, anı, gezi yazısı, bölümler halinde yayınlanan roman, deneme, kitap eleştirileri, makale, felsefe yazıları, anı, biyografi, kaynaklara dayalı inceleme/araştırma, uzmanların uzmanlık alanları ile ilgili halkı bilgilendirici yazıları gibi düzyazılar ile şiir türleri yer alır.

Sitemizde yazmak isteyen yazarlar, yazarlık başvurusunda bulunabilirler.

Yazarlık başvurusu için aşağıdaki bilgilerin düzenlenerek sitemizin   mail@yazidukkani.com ya da Yazı Dükkanı Yazı Kurulu Başkanı Recai Oktan’ın recaioktan@hotmail.com e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuran yazarın aşağıdaki bilgileri kendi seçimine göre düzenlediği biçemde iletmesi gerekiyor.

 • Güncel profil fotoğrafı
 • Adı, Soyadı
 • Etkin olan e-posta adresi
 • Telefon numarası
 • Doğum yılı
 • Yaşadığı Şehir ve Ülke
 • Öğrenim durumu
 • İlgilendiği ve sitemizde yayınlatmak istediği tür/türler
 • Kısa özgeçmiş
 • Varsa yayınlanmış eser/eserleri
 • Başka hangi kaynaklarda/mecralarda yazı ya da şiirlerinin yayınlandığı
 • Yazarın yazı kurulumuza iletmek istediği notlar
 • Üretimde bulunduğu tür/türlerle ilgili yayınlanmış ya da yayınlanmamış en az iki örnek 

Başvuran yazarlar, yazı kurulu değerlendirmesi olumlu sonuçlandığında yazarlığa kabul edilirler.

Yazı Dükkanı Akademisi sanatsal etkinliklerini sürdürürken, eğitime destek etkinlikleri de gerçekleştiren, tümüyle gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş yazarlar topluluğudur. Sitemizdeki yazarlar yayınlanan yazıları ile ilgili telif ya da başka bir ad altında ücret almazlar. Bu nedenle, yazarlık başvurusu olumlu karşılanan yazarlar, Yazı Dükkanı web sitesi ve/veya facebook sayfasında yayınlanan veya yayınlanacak olan tüm eserleri için telif ücret ve haklarından feragat ettiklerini belirten, örneğini ileteceğimiz bir taahhütnameyi boşluklarını doldurarak mail@yazidukkani.com adresine e-posta olarak iletirler.

YAZI DÜKKANI AKADEMİSİ

YAZI KURALLARI

 1. Yazı Dükkanı Akademisi yayın organları ve tüm bileşenlerinde yayınlanan yazı ve videolar yürürlükteki yasalara aykırı olamaz. Yayın Kurulu incelemesinde fark edilemeyip yayınlanmış olsa bile; yazılarından kaynaklı tüm sorumluluk yazarına aittir.
 2. Yazı Dükkanı Akademisi yayın organlarından oluşan tüm bileşenlerinde nefret söylemi, günlük siyaset, Türkiye ve Dünya siyasetindeki figürlerle ilgili olarak, geçmişten ya da bugünden herhangi kötü örnek, karalama, övme yapılamaz. İnsan, doğa ve hayvan sevgisine aykırı konular işlenemez. Bir cinsiyeti, aidiyeti veya etnik kökeni aşağılayıcı ya da yüceltici, ötekileştirici yazı, şiir ve videolar yayınlanmaz.
 3. Yazı Dükkanı Akademisi yayın organlarında, yazarların sadece kendileri ya da hedefledikleri bir veya birkaç kişi için yazdıkları yazılara yer verilmez.
 4. Yazı Kurulu tarafından yazarlarımızdan gelen her yeni yazı, yazarın daha önce yazı veya şiirlerinin Yazı Dükkanı bileşenlerinde yayınlanıp yayınlanmadığına bakılmaksızın, ayrı ayrı değerlendirilir. Yazı kurulu eseri inceledikten sonra Yazı Dükkanı bileşenlerinde yayınlayıp, yayınlamamakta serbesttir. Yazı veya şiiri yayınlanmayan yazarın, bir sonraki yazısı  Yazı Dükkanı yazı kurallarına uygun bulunarak yayınlanabilir. Bir ya da bir kaç eserin yayına alınmamış olması, daha sonra iletilen eserin yayınlanmayacağı anlamına gelmez.
 5. Yazı Dükkanı web sitesi editörleri, yazarlarımızı yazın sanatına kazanmak ve özendirmek adına sehven yapılmış, küçük yazım ve noktalama yanlışlarını yayından önce düzeltir. Ancak  yazım/noktalama kurallarındaki  ağır yanlış ve eksiklerle gelen yazılar, düzeltilmek üzere yazara iade edilir. Düzeltilmesi yapılarak gönderilen eserler yayınlanır.

Sizi de, Yazı Dükkanı ailemiz üyeleri arasına bekliyoruz.

Yazı Dükkanı Akademisi

Kurucu Başkanı

Recai Oktan

 

1

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Yazgülü Hazal Kader Barın

Şiir

Bir cevap yazın