Usart Çanakkale’de Çocuk Olmak Resim Sergisi

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Kıymetli Sanatçı dostlarım, bugün adını tarihe altın harflerle yazdıran , “Çanakkale Zaferi’mizin 108. Yılında Çanakkale’de Çocuk Olmak Sergisinde birlikte olmak çok güzel.

Çanakkale demek dünyada çok az milletin gösterebileceği bir kahramanlık destanı demektir. 

Çanakkale’yi, Çanakkale yapan nedir?

Çanakkale’yi, Çanakkale yapan gelenler değil..! Gelenlerin karşısında dimdik duran,
vatanını ve namusunu çiğnetmemiş, çiğnetmeyecek asil ruhtur. İşte o ruh Çanakkale ruhudur.

Çanakkale’yi Çanakkale yapan, bitmek tükenmek bilmeyen düşman mermilerinin sesi değil, yaralı düşman askerini sırtına alarak onu düşman mevzisine kadar götürerek, işgalci askerlere insanlık dersi veren kahraman Mehmetçiktir.

Çanakkale’yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna “ya şehit ol, ya gazi” demek suretiyle, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Türk analarıdır. Çanakkale demek Seyit Onbaşı demek, Çanakkale demek Mustafa Kemal demektir. O öyle bir ruhtur ki, o gün çelik ve barut; inancın ve azmin karşısında yenik düşmüştür.
Türk Milletinin savaş kabiliyeti ve vatan aşkı; anadan geçilir, yardan geçilir ama vatandan geçilmezmiş. İşte biz bunu Çanakkale de gördük. Çanakkale’den geçirmedik. Selam olsun Çanakkale Şehitlerine, Selam olsun Çanakkale Gazilerine… 

Selam olsun Kınalı Kuzulara…

Çanakkale zaferinin 108. yılında , Çanakkale’yi geçilmez kılan kahraman
şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor; 18 Mart’da ÇANAKKALE DE ÇOCUK OLMAK online sergisi ne katkılarından dolayı Uluslararası sanatçılarımıza şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

SAYGILARIMLA

USART ve UNIART Dernek Başkanı

Hülya Gülmez

Katılan sanatçılar ve ülkeler: 

ANIKA GUPTA /AYGÜN AZİZOVA / BERRİN DUMA / CARMEN MOYA TERRONES / CEMİL BEYCAN / CHUCHO ROMEU / DILIP PURANIK DUCHESS ZADA / PAZALJA SADANOVIC / EHTİRAM MAMMEDOV / ARİF ELENA TERESHKOVA / ELNURE İSGENDEROVA / EMILY SHIH / FAHRETTİN GÜNEY / FAİK AGAYEV / FARHAD EBRAHIMI / HAŞMET DEMİRBİL /HÜLYA GÜLMEZ / GÜLER GÖK / GÜLMALİYEV İSLAM / JULIA BOLSHAKOVA / LANGTON MUSEKIWA / LEYLA ORUÇ / MAHIMA GUPTA / MAJDI AL-HURAIJI / MARIEM BENNANI / MESSINA SEBASTIANO / RAHMAN NIKBAKHT / RASOUL REZAEI / REHAM AHMED EL SOKARY / RZAYEVA SAMAYA / SARANDE KIKA /  SARIYEVA OFELİYA / SEHER BALCI / SELMA SAYAR / SEVİNÇ HACIYEVA / SEVİNÇ HÜSEYNOVA /  SEYİDOVA CEMİLE / ŞULE ERDEM / TİMUR TAŞTEKİN /VELİYEVA NAİBE HÜSEYİN

TÜRKİYE / AZERBAYCAN / USA / İTALYA TAYVAN / RUSYA /PERU /İRAN /ZIMBABWE KOSOVA /MISIR /KÜBA /HİNDİSTAN /BOSNA HERSEK

2

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Adamlar Yaşamlar 8.Bölüm Recai Oktan

Uzun Öykü

Bir cevap yazın