YAZI DÜKKANI KİTAPLARI VE YARARLARI (3)

DÜKKAN’DAN DÜNYA’YA GÖNLÜMÜZCE

Yazı Dükkanı  ve bileşenleri adına, 52 yazarımızın, Edebiyat’ta Yeni Normal Akımını başlatan kitabı, Dükkan’dan  Dünya’ya Gönlümüzce, 360 sayfa olarak hazırlandı ve büyük ilgi gördü.

Bu kitap, topluluğumuzun kendini yenileyebilen enerjisinin de ilk örneğiydi. Yazarlarımızın ve okurlarımızın dağıtımına olan katkısıyla elde edilen gelirlerden, kitabın dizgi, düzenleme, kapak hazırlığı, baskı harcamaları ve kargo masrafları çıktığı gibi; eğitim desteği verdiğimiz 7 orta – lise ve 3 yüksekokul öğrencisine olan aylık düzenli maddi katkılarımızı ve  gereksinimi olan öğrencilere gönderilen tabletlerden 12 adedinin de karşılığını sağlarken, Adana’da hizmete açılan Kitaplık – Sahaf’ın iç düzenlemesi ve raflarının doldurulmasına da destek oldu.

Yazarlarımızın kitap çalışmaları ve ortak kitabımız şunu kanıtladı: Kitap sadece kitap değildir. Kitaplarımız, Yazı Dükkanı’nda yaratılan “Edebiyat’ta Yeni Normal” hareketine katkısının yanı sıra, sağladığı parasal kaynakla da, eğitime destek için de kullanılabilmektedir.

2

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları Recai Oktan

Akademi'den...

Bir yorum var

  1. MÜGE KANTAR DAVRAN

    Verilen emeklerin karşılığını bulması dileğiyle,sizleri kutluyorum…

    2

Bir cevap yazın