Begonvil Gölgesinden Pazartesi Beyazlatmaları Recai Oktan

DÖRT EFSANE ÇEVRECİ

Geride kalan haftayı, günlük programlarıma kattığım Bodrum Dibeklihan’da gerçekleştirilen sıra dışı bir etkinlikle tamamladım. Araştırmacı Metin Erdoğan’ın, “Yürüyen Köşk’ün Hikayesi” başlıklı video gösterisi ve söyleşisini Dibeklihan’ın açık hava toplantılarının yapıldığı yer olarak düzenlenen Orhan Kemal Meydanı’nda izledim.
Metin Erdoğan’la tanıştım. Yazarlarımızla birlikte oluşturduğumuz, “Dükkan’dan Dünya’ya Gönlümüzce” kitabımızı armağan ettim.
Metin Erdoğan’ın Dört Efsane Çevreci kitabının temelini oluşturan Yalova’daki Atatürk’e ait “Yürüyen Köşk” görselleri ve anlatımı kusursuzdu. Araştırmacı Metin Erdoğan’ın Dört Efsane Çevreci kitabında Atatürk, Halikarnas Balıkçısı (Cevat Şakir Kabaağaçlı), Manisa Tarzanı (Ahmeddin Carlak) ve Toprak Dede (Hayrettin Karaca) anlatılıyor. Kitapla ilgili Nezihe Şirvan’ın yazısını, Yazı Dükkanı Akademisi Web Sitesi’nde okuyabileceksiniz.

TATİL

Yazı Dükkanı ve bileşenlerine ait sayfalar, yöneten arkadaşlarımızın yoğun çalışmalarından kaynaklanan yorgunluklarını az da olsa gidermeleri için; 18 Temmuz Pazar günü ile 25 Temmuz Pazar günler arasında tatile girecek. Sayfalarımızda daha önceki paylaşımları okuyabileceksiniz. Tatil boyunca, yeni paylaşım yapılmayacak.

ÖYKÜ YARIŞMASI

Çalışmalarımız, önceden belirlenen takvime uygun şekilde devam edecek. Büyük Seçici Kurul üyelerimizden gelen sonuçlar, düzenli biçimde kayıtlara geçiyor. Bu aşamada çalışmalar 19 Temmuz 2021 Pazartesi günü tamamlanacak ve ikinci tura kalan 15 öykünün kod numaraları 26 Temmuz 2021 Pazartesi günü açıklanacak.

ŞİİR YARIŞMASI

Yazı Dükkanı Akademisi 1.Evrensel Şiir Yarışması için ön hazırlıklar devam ediyor. Ayrıntılar daha sonra açıklanacak ve yarışmaya katılacak şiirlerin kabulü 16 Ağustos Pazartesi günü başlatılacaktır.
 
(Fotoğrafta 11 Temmuz 2021 akşamı Bodrum Dibeklihan’da gerçekleşen program öncesi araştırmacı Metin Erdoğan ve Yazı Dükkanı kurucusu Recai Oktan birlikte.)
0

Bu yazıyı da okuyabilirsiniz

Çocukluk Çağımız Daha Güzeldi Sadi Geyik

Anı

Bir cevap yazın